جروبحث بازار مطمئن سرمایه گذار سرمایه گذاری

جروبحث: بازار مطمئن سرمایه گذار سرمایه گذاری تیتر امشب بازار بورس اصل سرمایه امنیت سرمایه گذاری

گت بلاگز وب‌گردی امروز مردم می خواهند بدانند که پول خود را کجا سرمایه گذاری کنند که مطمئن باشد /

کارشناسان اقتصادی معتقدند ساختن فرهنگ یکی از ضرورت های جامعه در زمینه بورس و فعالیت اقتصادی هست.

امروز مردم می خواهند بدانند که پول خود را کجا سرمایه گذاری کنند که مطمئن باشد /

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بهروز خدارحمی، کارشناس بورس در برنامه “تیترامشب” شنبه شب، تصریح کرد: بصورت کلی حجم معاملات در بازار کشور عزیزمان ایران کم است.
او علت پائین بودن حجم مبادلات در بازار سرمایه را وابسته بودن بازار به عوامل تاثیرگذار دیگری از جمله سیاستگذاری های بالادستی بیان کرد و گفت: در کشورما حرکت های بلندمدت بازار سرمایه به اتفاقات بزرگ در سیاست گذاری های کلان وابسته است و بصورت مقطعی ممکن است تغییرات مثبتی رخ دهد و قیمت مبادلات زیاد کردن یابد، ولی این یک روند دائمی و ثابت نیست.

عبارات مهم : بازار

خدارحی افزود: معمولا انتظار در سرمایه گذاری ها دریافت سود معادل 5 درصد زیاد از قیمت تورم هست، ولی در عمل این روند رخ نمی دهد چون عوامل دیگری دخیل است.

این کارشناس بورس با تاکید بر لزوم ساختن فرهنگ در زمینه سرمایه گذاری در بورس گفت: یکی از عالی ترین وقت ها جهت فرهنگسازی امروز است و مردم باید بدانند که سوداگری، استفاده از وقت نیست.

خدارحمی ادامه داد: امروز مردم تجربه کرده اند که اگر به سمت بازارهایی بروند که شفافیت ندارد و نهادهای ناظر آن را قبول ندارند، ضرر می کنند و ممکن است اصل سرمایه آنها نیز از بین برود.
او افزود: امروز مردم می خواهند بدانند که پول خود را کجا سرمایه گذاری کنند که مطمئن باشد و علاوه بر نهادهای ناظر، تحلیلگران دیگری هم روزانه اوضاع آن را رصد می کنند و اجازه تخطی به شرکت داده نمی شود.
خدارحمی تاکید کرد: به نظر من امروزه مردم عطش این امر را دارند و به دنبال جایی مطمئن جهت سرمایه گذاری اند.
این کارشناس با اشاره به مشکلاتی که اخیرا بعضی از نهادهای مالی و شبهه بانکی ایجاد کرده اند، گفت: هنگامی که عدد سود یک صندوق با هیچ منطقی سازگار نیست و هنگامی که شرکتی وعده سود 20 درصدی می دهد، طبیعی است که مردم به آن شک می کنند و دولت و حاکمیت هم نباید دلواپس اطلاع رسانی براق در این زمینه باشد.

به گفته خدارحمی، نباید کام شیرین مردم با به خطر افتادن اصل سرمایه آنها تلخ شود.

در ادامه این برنامه، سعید اسلامی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری با بیان اینکه برنامه های کوتاه مدت ممکن است گاهی نوسان زیاد داشته باشند، گفت: اتفاقات اخیر تلنگری جهت سیاستگذار و سرمایه گذار است تا به رتبه بندی واحدهای اقتصادی توجه شود.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: بازار | مطمئن | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | تیتر امشب | بازار بورس | اصل سرمایه | امنیت سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog